Ciekawe wydarzenia


Karaoke w świetlicy


11.10 w świetlicy odbył się Dzień Dziewczyny. Z tej okazji dzieci przygotowały niesamowity pokaz mody. Prawdziwa gratka dla poszukiwaczy młodych talentów. Gratulujemy naszym artystom, szwaczom, projektantom i modelkom. Jesteście cudowni! Kreatywni i zawsze uśmiechnięci!


8 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Korzystając z akcji Nadleśnictwa Manowo, dzieci ze świetlicy posadziły sadzonki jabłoni, jarzębu i głogu. Dziękujemy naszym małym, lecz bardzo zdolnym ogrodnikom.


Masażyki – stanowią częsty początek zajęć w świetlicy. Pomagają się wyciszyć, redukują napięcie emocjonalne, integrują. A nade wszystko sprawiają wiele radości. Wspólna zabawa z panią Anią 🙂


30 WRZEŚNIA

Dziś świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Zabaw i radości nie było końca. Nasi dzielni mali mężczyźni podejmowali się każdego zadania…jedne były proste inne trudne lecz wszystkie zabawne…:) Wszystkiego najlepszego chłopcy kochani! Życzą Małe Damy i Wasze Panie 🙂

« 1 z 2 »

Zajęcia integracyjne z panią Olą „Talar”.


22 WRZEŚNIA 2021

„Gdyby rok schowany był w zegarze, jesień byłaby magiczną godziną”.Victoria Erickson

Wielkimi krokami nadeszła jesień,a nasze dzieci, aby uczcić ten magiczny czas, stworzyły niesamowite i różnorodne prace o tematyce jesiennej. Z zapałem i kreatywnością tworzyły postać Pani Jesieni, wyklejały i malowały jeżyki, a metodą sznurka starały się odwzorować jesienny krajobraz. Jesteśmy dumne z prac naszych małych artystów.


13 WRZEŚNIA 2021

W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i polskiej kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

Chętnie wprowadziłyśmy nasze kochane dzieciaczki w Rok Norwida. Z zaciekawieniem słuchały informacji oraz współtworzyły gazetkę o słynnym poecie. Talent plastyczny naszych artystów sprawił, że Cyprian Kamil wygląda na naszej ściennej wystawie niesamowicie.


16 marca odbyło się w naszej świetlicy przedstawienie pt. „O bałwanku, co miał złote serce”. W przedstawieniu udział wzięły dzieci z klas 1-3, a filmik można zobaczyć na szkolnym Facebooku. Oto kilka zdjęć z przedstawienia.


Tak spędzamy czas w świetlicy


8 marca w świetlicy odbyły się eksperymenty. Dzieci łączyły różne substancje i związki obserwując reakcję składników.


26 lutego w świetlicy dzieci obchodziły Dzień Dinozaura – dzieci zapoznały się z informacjami na temat dinozaurów: kiedy żyły, jak były zbudowane, jakie są rodzaje i skąd wiemy, że istniały.


22 lutego dzieci wykonywały prace tematyczne – Igloo z kostek cukru.


11 lutego, w Tłusty czwartek, każdy mógł stworzyć swojego wymarzonego pączka. Wszystkie wyglądały pysznie!


Dnia 14 lutego obchodziliśmy w świetlicy Walentynki. Została uruchomiona poczta walentynkowa dla całej świetlicy więc każdy mógł dać swojej sympatii kartkę. Oprócz tego działała fotobudka walentynkowa.


9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Został zorganizowany konkurs na najlepsze zdjęcie pizzy, dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat pizzy. Na koniec każdy uczeń zamienił się w kucharza i próbował sam skomponować ulubioną pizzę.


13 października obchodziliśmy w świetlicy Dzień Drzewa.


23 września dzieci świetlicowe brały udział w zajęciach umuzykalniających z użyciem instrumentów muzycznych. Każdy z uczestników zajęć poznał nazwę instrumentu oraz wszyscy razem stworzyli mały koncert instrumentalny z udziałem muzyki.


17 -18 września 2020 roku odbyły się w świetlicy Dni Ekologii. Omówiliśmy zasady segregacji śmieci, szkodliwość i długość rozkładania się niektórych materiałów, sposób „odzyskiwania” śmieci i przetwarzania ich. Dzieci wymieniły i rysowały elektrośmieci a następnie poprzyczepialiśmy je na rysunek obrazujący kulę ziemską. W ten sposób uzyskaliśmy widok jak dużo elektrośmieci zanieczyszcza naszą planetę.


Dnia 16 września odbyły się zajęcia przypominające dzieciom o bezpieczeństwie na drodze. Oprócz zasad bezpiecznego poruszania się po drodze dzieci zapoznały się z ważnymi znakami drogowymi.


W dniu 29 listopada 2019r. dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedziła tajemnicza „czarownica”, która opowiadała o zwyczajach panujących w dniu świętego Andrzeja. Podczas spotkania andrzejkowego dzieci kręciły kołem „Co Cię czeka w przyszłości”, losowały kartki z zawodami, które będą wykonywać jak będą dorośli, wybierały imię swojej przyszłej sympatii, ustawiały buty „Kto pierwszy wyjdzie za mąż”. Oprócz andrzejkowych wróżb odbyła się zabawa taneczna, podczas której dzieci tańczyły z miotłą oraz balonami. Po zabawie tanecznej na dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci ciastka z wróżbą. Dzieci były bardzo zadowolone i cieszyły się z wylosowanych wróżb.


25 listopada w świetlicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci zapoznały się z historią powstania pierwszej maskotki – pluszowego misia, brały udział w misiowych zabawach, mogły zrobić sobie zdjęcie w fotobudce (jako miś), chętni mogli wymalować sobie twarz,a także dzieci jadły chleb z miodem.

« 1 z 2 »

Dnia 8 października odbyło się spotkanie funkcjonariusza policji z uczniami klas pierwszych. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i do domu, jak również bezpieczeństwa w kontakcie z obcym psem i na rowerze. Przypomniano dzieciom podstawowe znaki drogowe i numery alarmowe. Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach.


Dnia 20 września 2019r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w Akcji Sprzątania Świata 2019. W związku z tym zaopatrzone w gumowe rękawiczki i worki na  śmieci udały się wraz z wychowawcami na sprzątanie terenu wokół szkoły.11 czerwca odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Pani sierżant Maria Czajkowska opowiedziała dzieciom o niebezpieczeństwach, na które należy uważać. Następnie odbył się konkurs na najładniejszą pracę plastyczną pt. „Bezpieczne wakacje”, która uczniowie mieli wykonać na kartce kredą. Pierwsze miejsce zdobyła Dorotka Marciniak z klasy II d, drugie miejsce zajęła Zuzia Bednarz z klasy I b, natomiast trzecie Maja Mucha z klasy I f. Zwycięscy otrzymali nagrody, natomiast reszta grupy otrzymała cukierki. Zajęcia podobały się bardzo dzieciom, wyniosły z nich istotne informacje na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.


23 maja gościliśmy w świetlicy uczennice III klasy gimnazjalnej. Dziewczynki biorą udział w zajęciach artystycznych, których opiekunem jest pani Agnieszka Jęczkowska. Były to małe formy teatralne – uczennice przygotowały i przedstawiły  Teatrzyk Kamishibai.


21 marca 2019 roku w naszej świetlicy odbyły się zajęcia udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty prowadził ratownik medyczny Pan Marcin Plonder. W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z charakterem pracy ratownika medycznego, jak również z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uzyskały wiedzę, jak należy zachować się w różnych sytuacjach w zależności od doznanego przez poszkodowanego urazu i miały możliwość praktycznego sprawdzenia świeżo pozyskanej wiedzy teoretycznej. W szczególności uczniowie ćwiczyli rozmowę z operatorem linii alarmowej 112, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz zakładanie chusty trójkątnej na urażoną kończynę.


W grudniu, podczas zajęć, dzieci wykonywały łańcuchy z kolorowego papieru oraz bombki z wycinanek. Razem ubieraliśmy choinkę.


W dniu 17 września 2018r. odbyło się spotkanie funkcjonariusza Policji  z uczniami klas pierwszych. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się w drodze z domu do szkoły. Dzieci utrwaliły znajomość znaków drogowych oraz telefon alarmowy 112. Na zakończenie spotkania rozwiązały krzyżówkę
o tematyce bezpieczeństwa.


KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

8.05.2017 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich z naszej szkoły. Celem konkursu było: wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, bogacenie języka ojczystego, wdrażanie do ,, zdrowej,, rywalizacji, a także wyłonienie spośród uczestników „Mistrza ortografii”. Do eliminacji przystąpiło 11 uczniów klas trzecich.

I miejsce i zaszczytny tytuł „Mistrza ortografii” zdobył Bartosz Tucki z klasy 3b,

II miejsce Ex aequo zajęły Joanna Wiśniewska i Lena Zmuda Trzebiatowska z klasy 3g,

III miejsce zajęła Nirel Nji Foy z klasy 3a.

Gratulujemy laureatom i życzymy wielu sukcesów ortograficznych.

Anna Sosnowska, Katarzyna Piasecka


Dnia 22 marca 2017r. świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji zajęcia tematyczne w świetlicy poświęcone były temu tematowi. Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu wody  w przyrodzie i gospodarce, a także o konieczności jej oszczędzania. Dzieci wysłuchały listu od ,,Kropelki”, w którym były informacje o tym, jak ważna jest woda w życiu człowieka. Zajęcia plastyczne polegały na wykonaniu pracy  ,,Podwodny Świat”. Dla wszystkich uczniów w szkole przygotowano na sztaludze gazetkę – ,,22 MARCA ŚWIĘTO WODY I MORZA BAŁTYCKIEGO”.

M. Haczykowska, W. Kłósko

 

 18.01.2017 r. dzieci ze świetlicowego koła teatralnego wystawiły  w Dziennym Domu Pomocy „Złoty Wiek” w Koszalinie jasełka ze specjalnymi życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie naszych uczniów z seniorami odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Poza słodkim poczęstunkiem była też dobra zabawa, tańce i moc wzajemnych życzeń.

Anna Sosnowska
Małgorzata Mizińska
Marta Haczykowska


Dnia 17.01.2017r. w świetlicy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Smacznie, zdrowo, kolorowo. Uczniowie tym razem przygotowywali świeże soki z owoców i warzyw, przypominając sobie sposoby zdrowego odżywiania się. Kolorowe soki zostały wypite do ostatniej kropli, a zapach pysznych witamin unosił się jeszcze przez długi czas w sali.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 


Dnia 14 stycznia 2016r. odbyła się II edycja Turnieju Piłki Nożnej z okazji 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie. Nasza drużyna po raz  kolejny okazała się najlepsza zajmując I miejsce. Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym. Turniej rozpoczął się losowaniem drużyn, jako pierwsi zmierzyliśmy się z drużyną Kamyczek (klasa „0” Niepublicznej Szkoły Podstawowej Da Vinci) z wynikiem 7:0 dla 18-stki. Następnie ze Szkołą Podstawową nr 17 z wynikiem 2:1, kolejny mecz rozegrał się z Niepubliczną Szkołą Podstawową Da Vinci 4:0. Nasza drużyna dostarczyła nam wiele pozytywnych emocji, dzieci grały zgodnie z zasadami fair play wykazując się sprytem i doskonałą formą. Młodzi piłkarze wykazali się ambicją, zaangażowaniem, wolą walki i na tych cechach mogą budować swoją piłkarską przyszłość.

 

Nasza zwycięska drużyna zaprezentowała się w składzie:

 1. Piotr Pniewski, kl. II a
 2. Kornel Sandomiesrki, kl. II a
 3. Martyna Kędziora, kl. II b
 4. Gracjan Musiał, kl. II b
 5. Mikołaj Kowalski, kl. II c
 6. Karol Bochnia, kl. II d
 7. Dominik Lipiński, kl. II d
 8. Zaied Abbas, kl. II f
 9. Jakub Kabziński, kl. II g
 10. Wojciech Filipiak, kl. II g.

 

W dniu 16.01.2017 odbyły się w naszej świetlicy Warsztaty dla dzieci i rodziców pod hasłem „Najcenniejszą rzeczą jaką możesz dać swojemu dziecku jest twój czas”. Na zajęciach Mamy wraz z dziećmi rozwiązywały zagadki obrazkowe, testy wiedzy o dziecku i rodzicu oraz rysowały węglem portrety. Czas upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze, pełnej radości i śmiechu. Zajęcia pod tym hasłem będą organizowane w miarę możliwości raz w miesiącu. Serdecznie Państwa zapraszamy na zawody sportowe, szczegóły podamy już wkrótce.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

   Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Natalia Decyk, Katarzyna Piasecka


14 grudnia piekliśmy i ozdabialiśmy smakowicie pachnące pierniczki

 


W dniu 12.12.2017r. w naszej świetlicy gościł Teatr Lalek Frajda z przedstawieniem kukiełkowym „Calineczka”.
„ Calineczka” to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni  H. Ch. Andersena, która przeniosła widzów w świat przepełniony kolorami, piękną muzyką  i śpiewem.
Przedstawienie było nietypowe ponieważ, główne role odgrywały kukiełki. I to właśnie dzięki ręcznie robionym kukiełką oraz przepięknej scenografii dzieci mogły przenieść się w świat baśni i teatru. Wszystkim zebranym bardzo podobało się przedstawienie, bowiem z uwagą słuchali i oglądali perypetie Calineczki.


25 listopada obchodzony był w świetlicy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zorganizowano „misiowy poczęstunek” – chleb razowy z miodem, oraz wystawę misiów pluszowych przyniesionych przez dzieci.


W związku z obchodami Dnia Tolerancji (16.11)  w naszej szkole wszystkie dzieci ubrały się wyjątkowo kolorowo oraz wzięły udział w konkursie na plakat o tolerancji.

Przepięknie wykonane plakaty ozdobiły korytarze naszej szkoły.

I miejsce w konkursie zdobyła klasa IV D, II miejsce klasa II D, III miejsce klasa III F.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i liczymy na Was za rok 🙂


21 października nasza szkoła obchodziła 30 urodziny


18 października odbył się Turniej wiedzy o Szkole i Patronie dla klas III.

Najlepiej spisała się klasa III f, którą to reprezentowali: Bartłomiej Piłatowski oraz Paweł Michałkowicz.

2. miejsce kl IIIe, w składzie: Oliwia Rynkowska, Anna Michalska oraz Bartosz Berliński.

3. miejsce kl. IIIa: Miłosz Hajko, Mateusz Leszcz oraz Jakub Dzudzewicz.


 

 Dnia 7.10.2016 dzieci ze świetlicy odwiedziły Urząd Pocztowy znajdujący się przy ul. Oskara Lange. Z zainteresowaniem obserwowały pracę urzędników poczty.

Pani Naczelnik umożliwiła dzieciom zwiedzanie zaplecza. Wycieczka związana była z obchodzonymi 9 października Światowym Dniem Poczty.

Uczniowie mieli okazję osobiście złożyć życzenia pracownikom.


Najcenniejszą rzeczą jaką możesz dać swojemu dziecku jest Twój czas!”

11 maja 2016r. odbyły się zajęcia sportowe dla dzieci z rodzicami pod hasłem ,,Sport łączy pokolenia”. Podczas zajęć uczestnicy brali udział w konkurencjach sportowych, m.in. rzut do celu, toczenie piłki, skoki kangurze. W grupach, na które zostali podzieleni, dopingowali swoich zawodników. Rodzice wykazali się niezwykłą sprawnością fizyczną, chętnie brali udział w proponowanych zadaniach, pomagali sobie wzajemnie. Zajęciom przyświecała atmosfera zdrowej rywalizacji oraz życzliwości. Nie było ani wygranych ani przegranych – najważniejszym elementem zajęć była dobra zabawa oraz czas spędzony razem.

Dziękujemy za poświęcony czas oraz stworzenie fantastycznej atmosfery.

Uczestnicy zajęć: p. Cegielska z Polą i Julią, p. Wojdyła z Natalią, p. Pietrzak z Malwiną, p. Weltrowski z Mileną i Filipem,

p. Misiewicz z Olafem, p. Majchrzak z Julią.


 

DNI EKOLOGII

Dnia 20 kwietnia 2016r. nauczycielki świetlicy przeprowadziły z dziećmi pogadankę na temat dbałości o czyste środowisko. Uczniowie z klas I – III wzięli również udział w zajęciach plastycznych – ,,Czysty, kolorowy i wesoły świat”, technika prac była dowolna. Prace dzieci zostały wywieszone na holu przy świetlicy.


 

„Najcenniejszą rzeczą jaką możesz dać swojemu dziecku jest twój czas!”

20 kwietnia odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci z rodzicami na których mogli wykonać pracę plastyczną z puzzli.
Każdy z uczestników wykonał serce własnego projektu, które później mógł zachować na pamiątkę. Rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością. Odniosłyśmy wrażenie, że zajęcia te sprawiły rodzicom równie wielką frajdę jak dzieciom. Wszystkie prace odzwierciedlały osobowość autora i zasłuży na wyróżnienie. Pod koniec zajęć wspólnie stworzyliśmy plakat z hasłem naszego spotkania, na którym każdy z uczestników odcisnął swoją dłoń. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze pełnej żartów i uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy p. Kasi Kabzińskiej (mamie Kuby i Jasia), p. Kasi Mondroń (mamie Karoliny i Bartka), pani Sabinie Tuliszewskiej (mamie Bianki), p. Kasi Weltrowskiej (mamie Mileny), p. Marioli Golec i p. Bartkowi Stolarczykowi (rodzicom Martyny) oraz p. Pawłowi Cegielskiemu (tacie Poli) za zaangażowanie oraz mile spędzony czas.


W dniach 11 – 13 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia pod hasłem ,,Zdrów jak ryba”. W związku z tym dnia 13 kwietnia odbył się konkurs dla klas trzecich pt. ,,Champion zdrowotności”. Przedstawiciele klas losowali zestawy pytań, które ukryte były w kolorowych rybkach wykonanych z papieru. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania oraz z zakresu środowiska ryb.

I miejsce zdobyła klasa III A

Przedstawicielkami klasy były: Maja Urbanowicz, Zuzanna Zasztowt, Julia Szczypińska

II miejsca zdobyła klasa III B

Przedstawicielkami klasy były: Julianna Stopa, Hanna Stankowska, Kinga Regulska

III miejsce zdobyła klasa III E

Przedstawicielkami klasy były: Wiktoria Zielińska, Iza Lankut, Amelia Kośka

Serdecznie gratulujemy!


Dnia 22 marca 2017r. świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji zajęcia tematyczne w świetlicy poświęcone były temu tematowi. Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu wody  w przyrodzie i gospodarce, a także o konieczności jej oszczędzania. Dzieci wysłuchały listu od ,,Kropelki”, w którym były informacje o tym, jak ważna jest woda w życiu człowieka. Zajęcia plastyczne polegały na wykonaniu pracy

 1. ,,Podwodny Świat”. Dla wszystkich uczniów w szkole przygotowano na sztaludze gazetkę – ,,22 MARCA ŚWIĘTO WODY I MORZA BAŁTYCKIEGO”.

 


    Dnia 16 marca 2017r. odbyła się w świetlicy II Edycja Konkursu Plastycznego pn.,,Kurczak Wielkanocny”. Konkurs przeznaczony był dla klas I – III. Wzięło w nim udział 16 osób.

Wśród klas I Ex aequo I miejsce zajęła Neila Nji Foy z klasy Ia i Joanna Łoś z klasy Ib.

Wśród klas II – III: I miejsce zajęła Katarzyna Płecha z klasy IIIf

     II miejsce zajęła Magdalena Szmid z klasy IIIb

     III miejsce zajęła Karolina Boryszewska z klasy IIb

    Wyróżnienie – Gabriela Chojnicka z klasy IIIa.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Prace dzieci zostały wywieszone przy świetlicy szkolnej.


W dniach 20.01.2016 i 22.01.2016 dzieci ze świetlicy wraz z wychowawczyniami odwiedziły Seniorów z Domu Pomocy Społecznej i Dziennego Domu „Senior WIGOR – Pogodna Jesień” oraz Ośrodka Wsparcia „Złoty Wiek” w Koszalinie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowały program artystyczny pt. ”DZIATKI – DZIADKOM” oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Ideą spotkania była chęć wsparcia osób starszych i samotnych w tak uroczystym dla Nich Dniu.


Dnia 21 stycznia w naszej świetlicy odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Bawiliśmy się wspaniale! Ze świetlicowych przebrań wykorzystywanych do przedstawień teatralnych dzieci znalazły dla siebie przebrania. Były również zabawy z nagrodami.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


 TURNIEJ PIŁKARSKI DLA PIERWSZOKLASISTÓW

Z OKAZJI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dnia 9.01.2016 r. w II LO w Koszalinie odbył się turniej piłkarski dla pierwszoklasistów
z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej odbywał się w systemie „każdy
z każdym”. Liczyła się ilość wygranych meczy. Niepokonanym zespołem okazała się drużyna z naszej szkoły. Wygraliśmy wszystkie mecze. Byliśmy przed zespołami: Bałtyk II, Bałtyk I, SP 17, Niepubliczną Szkołą Podstawową Da Vinci oraz SP 5.
Podczas turnieju odbyła się również zbiórka funduszy na rzecz walczącego z białaczką młodego piłkarza Gwardii Koszalin, Damiana Kucaba.
Nasza zwycięska drużyna wystąpiła w składzie:
– Piotr Pniewski Ia
– Bartosz Musielak Ia
– Kornel Sandomierski Ia
– Martyna Kędziora Ib
– Oliwia Kostrzewińska Ic
– Mikołaj Kowalski Ic
– Zaid Abbas If
– Jakub Kabziński Ig
– Wojciech Filipiak Ig

Opiekunkami zespołu były: Marta Haczykowska i Ewelina Manińska.


 Został rozstrzygnięty konkurs na logo świetlicy.

Zwyciężyła praca Aleksandry Woźniak z klasy II g! Serdecznie gratulujemy!

Od tej pory logotyp będzie używany jako symbol naszej świetlicy.


 

Kurs pierwszej pomocy

W dniu 14. IX 2015r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką panią Małgorzatą Strumińską w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Tematem pogadanki było udzielanie pomoc y w poszczególnych przypadkach. Pani pielęgniarka zademonstrowała uczniom podstawowe sposoby udzielania pierwszej pomocy.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fachowych porad oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły scenki odgrywane przez nauczyciela świetlicy oraz pokaz praktyczny przydatnych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.