Goście w świetlicy

20 października odwiedził nas ratownik medyczny, który opowiedział nam o swojej pracy i poprowadził warsztaty z pierwszej pomocy. Dziękujemy bardzo Panie Grzegorzu!


21 WRZEŚNIA 2021

Dziś naszą szkołę odwiedził gość specjalny – Pan Darek. Pan policjant opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie i ruchu drogowym. Sprawdzał wiedzę na temat odpowiedzialnego zachowania na drodze i chodniku. Starał się jak mógł najlepiej, oczywiście z uśmiechem na twarzy, odpowiadać na wszelkie, nurtujące dzieci pytania dotyczące jego pracy.  Na koniec ze wzruszeniem wysłuchał piosenki oraz wiersza pięknie wyrecytowanego przez nasze dzieci.  Panie Darku dziękujemy za wizytę w naszej szkole!


 

W dniu 19 listopada czerwca 2018 roku uczniowie z klas I, II i III Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie – podopieczni świetlicy szkolnej uczestniczyli w warsztatach w ramach VI. edycji Tygodnia Konstytucyjnego pod hasłem „#MojaKonstytucja”, zorganizowanych przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy we współpracy z Izbą Adwokacką w Koszalinie.

Zajęcia z uczniami, dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli, a także roli i znaczenia wyborów oraz samorządności, prowadziła adwokat Katarzyna Kowalska z Izby Adwokackiej w Koszalinie.

Uczniom, poprzez przedstawienie tematyki konstytucyjnej w formie przystępnych kazusów i scenek, starano się zwrócić uwagę na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego obywatela – w tym i ucznia, jak również zachęcano dzieci do większego zainteresowania się sprawami publicznymi oraz promowano świadome obywatelstwo.


 

W ramach Światowego Dnia Zwierząt dnia 16 października 2018 roku odwiedziła naszą świetlicę pani Bogumiła Tiece, która pracuje jako inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koszalinie (TOZ). Prelegentka opowiadała dzieciom o swojej pracy, która polega na ratowaniu zwierząt będących w trudnych sytuacjach życiowych. Ta wspaniała działalność pani Bogumiły bardzo zainteresowała dzieci. Podczas prelekcji przeglądaliśmy zdjęcia zwierząt z interwencji. Największe poruszenie i radość wywołały u dzieci zwierzęta, które wraz z panią Bogumiłą przybyły do świetlicy. Był to przeuroczy królik – Sweterek oraz prześliczny piesek- Muszka.

 

 

W dniu 19.01.2017 r. naszą świetlicę odwiedził pan Andrzej Błeszyński – myśliwy z Polskiego Związku Łowiectwa w Drawsku Pomorskim. Gość opowiadał o gatunkach

zwierząt żyjących w lasach, jak dbać o zwierzęta zimą oraz demonstrował przyrządy służące do nawoływania zwierząt (jeleni, saren i zajęcy). Zajęcia były bardzo interesujące. Dzieci słuchały z dużym zaciekawieniem, zasypując gościa pytaniami. Z przyjemnością zaprosimy pana Andrzeja do naszej świetlicy raz jeszcze.


Dnia 17. stycznia 2017 r. odwiedził świetlicę Pan Arkadiusz Czachert (tata Konrada z kl. I a) wraz z Panią pielęgniarką. Pan Arkadiusz jest ratownikiem. Z dużym zaangażowaniem opowiadał na czym polega jego praca. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, miały okazję zapoznać się z wyposażeniem torby ratownika I pomocy. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu: „Rodzice jako eksperci”, było bardzo ciekawe, dzieci zadawały mnóstwo pytań.


Dnia 16 września 2016 odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie funkcjonariuszy Policji z uczniami klas I. Poruszono temat bezpieczeństwa na jezdni, w szkole, w domu a także z osobami obcymi. Dzieci pod czujnym okiem Pań policjantek ćwiczyły sprawne przechodzenie po pasach. Otrzymały również „Elementarz zasad bezpieczeństwa” i opaski odblaskowe.

Dnia 27 stycznia 2016 roku gościła w świetlicy szkolnej p. Paulina Wiśniewska – funkcjonariusz Straży Miejskiej w Koszalinie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci przebywające w świetlicy oraz klasa Ig z wychowawczynią p. Sabiną Małek – Galicką. Pani funkcjonariusz rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznych zabaw i zajęć podczas ferii zimowych.Zaproponowała ciekawe formy spędzania czasu wolnego. Wspomniała również o zachowaniu ostrożności i rozsądku podczas kontaktu z osobami dorosłymi, których nie znamy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

 

 


Wizyta Dyrektora Filharmonii Koszalińskiej

Dnia 7 października 2015 roku gościem w świetlicy szkolnej był p. Robert Wasilewski, Dyrektor Filharmonii Koszalińskiej. Rozmawiał z dziećmi o odbywającym się właśnie konkursie Chopinowskim. Przeczytał książkę J.Horodeckiej – Wieczorek pt. „Wiatru tchnienie o Chopinie”. Tłumaczył od razu uczniom niezrozumiałe słownictwo. W trakcie spotkania dzieci słuchały utworów Chopina.