Goście w świetlicy

 

 

W dniu 19.01.2017 r. naszą świetlicę odwiedził pan Andrzej Błeszyński – myśliwy z Polskiego Związku Łowiectwa w Drawsku Pomorskim. Gość opowiadał o gatunkach

zwierząt żyjących w lasach, jak dbać o zwierzęta zimą oraz demonstrował przyrządy służące do nawoływania zwierząt (jeleni, saren i zajęcy). Zajęcia były bardzo interesujące. Dzieci słuchały z dużym zaciekawieniem, zasypując gościa pytaniami. Z przyjemnością zaprosimy pana Andrzeja do naszej świetlicy raz jeszcze.


Dnia 17. stycznia 2017 r. odwiedził świetlicę Pan Arkadiusz Czachert (tata Konrada z kl. I a) wraz z Panią pielęgniarką. Pan Arkadiusz jest ratownikiem. Z dużym zaangażowaniem opowiadał na czym polega jego praca. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, miały okazję zapoznać się z wyposażeniem torby ratownika I pomocy. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu: „Rodzice jako eksperci”, było bardzo ciekawe, dzieci zadawały mnóstwo pytań.


Dnia 16 września 2016 odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie funkcjonariuszy Policji z uczniami klas I. Poruszono temat bezpieczeństwa na jezdni, w szkole, w domu a także z osobami obcymi. Dzieci pod czujnym okiem Pań policjantek ćwiczyły sprawne przechodzenie po pasach. Otrzymały również „Elementarz zasad bezpieczeństwa” i opaski odblaskowe.

Dnia 27 stycznia 2016 roku gościła w świetlicy szkolnej p. Paulina Wiśniewska – funkcjonariusz Straży Miejskiej w Koszalinie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci przebywające w świetlicy oraz klasa Ig z wychowawczynią p. Sabiną Małek – Galicką. Pani funkcjonariusz rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznych zabaw i zajęć podczas ferii zimowych.Zaproponowała ciekawe formy spędzania czasu wolnego. Wspomniała również o zachowaniu ostrożności i rozsądku podczas kontaktu z osobami dorosłymi, których nie znamy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

 

 


Wizyta Dyrektora Filharmonii Koszalińskiej

Dnia 7 października 2015 roku gościem w świetlicy szkolnej był p. Robert Wasilewski, Dyrektor Filharmonii Koszalińskiej. Rozmawiał z dziećmi o odbywającym się właśnie konkursie Chopinowskim. Przeczytał książkę J.Horodeckiej – Wieczorek pt. „Wiatru tchnienie o Chopinie”. Tłumaczył od razu uczniom niezrozumiałe słownictwo. W trakcie spotkania dzieci słuchały utworów Chopina.