Wycieczki


 

Dnia 22 listopada 2019r. dzieci odwiedziły Fabrykę bombek-Glass Color w Koszalinie. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak krok po kroku powstają bombki. Uczestnicy wycieczki mogli sami spróbować swoich sił podczas dekorowania bombek. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał bombkę z własnym imieniem.

 Dnia 25.09.2018 r. dzieci ze świetlicy miały okazje uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Sklep Castorama. Zajęcia poświecone były tematyce drewna, dzieci dowiedziały się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. W ramach projektu Majsterkowo dzieci miały okazję samodzielnie złożyć pojazd do przewożenia dłużyc. Zajęcia były bardzo kreatywne oraz rozwijały sprawność manualną dzieci.

IMG_7065 IMG_7064 IMG_7062 IMG_7059 IMG_7057 IMG_7055 IMG_7054
Warning: getimagesize(/home/netmedia/ftp/swietlica/wp-content/uploads/photo-gallery/thumb/IMG_7057.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/netmedia/ftp/swietlica/wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 407

Warning: Division by zero in /home/netmedia/ftp/swietlica/wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 430

Warning: Division by zero in /home/netmedia/ftp/swietlica/wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 430
IMG_7057

Dnia 12 maja 2017r. dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedziły małą księgarnię przy ulicy Wąwozowej w Koszalinie. Znajdowały się w niej książki, czasopisma dla dorosłych i dzieci, artykuły papiernicze, zabawki, a nawet artykuły chemiczne. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po księgarni i  wszystkiego dotknąć.
Wycieczka związana była z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.

Wiesława Kłósko,  Anna Sosnowska


Dnia 24 marca 2017 r. dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Temat zajęć opierał się na książce M. Williams „Aksamitny królik”. Podczas spotkania dzieci mogły przypomnieć sobie treści znanych bajek. Przy wykorzystaniu Teatrzyku Kamishibai uczniowie obejrzeli bajkę „Aksamitny królik”. Ilustracje do jej treści wykonały wcześniej dzieci korzystające z biblioteki. Spotkanie było udane. Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach i przygotowanych zabawach ruchowych.


W dniu 16.12.2016 dzieci z naszej świetlicy wybrały się na wycieczkę do obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie, gdzie odbyła się lekcja astronomii. Dzieci posłuchały wykładu o Ciałach niebieskich i Układzie Słonecznym oraz poznały przyrządy służące do obserwacji nieba- teleskopy, Zwieńczeniem wizyty w Obserwatorium była możliwość wejścia do opuszczanej kapsuły, z której przy dobrej pogodzie można obserwować niebo. Zajęcia były bardzo interesujące, a dzieci zachwycone.


Dnia 16 grudnia 2016r. dzieci ze świetlicy po raz kolejny miały okazję zwiedzić

II Oddział PKO przy ul. Jana Pawła. Pracownice oprowadziły dzieci po banku. Przeprowadziły ciekawą pogadankę na temat bankowości. Odwiedziliśmy również Dom

Maklerski. Dzieci otrzymały długopisy oraz smycze z logo PKO.


Dnia 14 grudnia 2016r. dzieci odwiedziły sklep zoologiczny,, Wodny Świat”.

Z zainteresowaniem obserwowały w akwariach różne gatunki ryb i stworzeń wodnych. Podglądały przebywające w klatkach króliki, świnki morskie czy myszoskoczki. Zadawały pytania dotyczące życia ryb i zwierząt. Wycieczka była bardzo ciekawa.


29 listopada 2016r. w ramach niedawno obchodzonego Narodowego Święta Niepodległości uczniowie ze świetlicy szkolnej odwiedzili Muzeum Obrony Sił Przeciwlotniczych w Koszalinie. Przy udziale przewodnika Pana ppłk dr Wojciecha Grobelskiego dzieci zwiedziły ekspozycję zewnętrzną muzeum składającą się m.in.  ze sprzętu artyleryjskiego i rakietowego, a także ekspozycję wewnętrzną prezentującą rozwój polskiej broni przeciwlotniczej.  Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się jednak kącik Związku Piłsudczyków , a także samolot rządowy JAK-40, który to jeszcze w 2011r. przewoził głowy państwa.

Pobyt w muzeum był bardzo ekscytujący. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych emocji.

A. Sosnowska


23 listopada zorganizowano wyjście dzieci do Muzeum na zajęcia plastyczne „Piernikowe tradycje” .Wprowadzeniem do zajęć był pokaz multimedialny na temat „Historia piernika”, który zawierał najważniejsze informacje na temat tradycji powstania pierników. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały pierniki, przy pomocy drewnianych, różnokształtnych foremek, które później zostały wypieczone.


Dnia 7.10.2016 dzieci ze świetlicy odwiedziły Urząd Pocztowy znajdujący się przy ul. Oskara Lange. Z zainteresowaniem obserwowały pracę urzędników poczty.

Pani Naczelnik umożliwiła dzieciom zwiedzanie zaplecza. Wycieczka związana była z obchodzonymi 9 października Światowym Dniem Poczty.

Uczniowie mieli okazję osobiście złożyć życzenia pracownikom.


WYCIECZKA DO SCHRONISKA

Dnia 11.10.2016 r. klasa 2g oraz dzieci ze świetlicy wraz z opiekunami odwiedziły koszalińskie schronisko dla zwierząt. Dzieci zawiozły dary, które szkoła zebrała w ramach akcji charytatywnej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia schroniska, zobaczenia wszystkich podopiecznych schroniska: psów i kotów. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Poza tym uczniowie wysłuchali informacji dotyczących funkcjonowania schroniska a także sposobów adopcji zwierząt.

WYCIECZKA DO MUZEUM W KOSZALINIE

W dniu 14.06.2016 roku dzieci uczestniczyły w wycieczce do Muzeum w Koszalinie pt. ,,Dzieje Koszalina”. Wizyta związana była z obchodami 750 lecia Koszalina. Dzieci miały okazję posłuchać ciekawych historii na temat naszego miasta, obejrzeć makietę, pograć w grę planszową o Koszalinie oraz poukładać puzzle przedstawiające najpiękniejsze zabytki naszego miasta. Wycieczka była bardzo udana.


 

WYCIECZKA DO ZAKŁADU SZEWSKIEGO I KALETNIKA

Dnia 1 czerwca 2016 roku dzieci za świetlicy odwiedziły zakład kaletniczy oraz współpracujący z nim zakład szewski. Kaletnik i szewc specjalizują się w wykonywaniu ze skóry naturalnej obuwia ortopedycznego. Dzieci dowiedziały się, że kaletnik naprawia również torebki, torby, paski ze skóry. Potrzebne są do tego typu pracy różne maszyny. Szewc z kolei reperuje różnego rodzaju obuwie stosując klej, nici, nipy i inne materiały. Dzieci poznały ciekawe zawody i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy.


WYCIECZKA DO ZAKŁADU KRAWIECKIEGO ,,MAGICZNA IGŁA”

Dnia 31 maja 2016 roku dzieci ze świetlicy odwiedziły zakład krawiecki ,,Magiczna Igła”. Od właścicielki zakładu dowiedziały się, że w pracowni dokonuje się przeróbek ubrań damskich, męskich, dziecięcych. Zapoznały się z nowym i starym typem maszyny do szycia. W trakcie pobytu uczyły się prawidłowego prasowania odzieży. Dowiedziały się również, jak przy pomocy pumeksu można urozmaicić swoje dżinsowe spodnie. Wycieczka była bardzo udana.


 Wycieka do Radia Koszalin

Dnia 19 maja odbyła się wycieczka do Radia Koszalin. Dzieci podczas pobytu poznały specyfikę pracy dziennikarzy radiowych, odwiedziły płytotekę oraz zobaczyły studia nagrań. Dzieci obserwowały jak wygląda audycja na żywo oraz nagrały własną płytę, na której znajdują się wspólna piosenka oraz recytowane przez dzieci wiersze (nagrania dzieci w załączeniu). Dzieci otrzymały gadżety z logo Radia Koszalin – były bardzo zadowolone.


 

WYCIECZKA DO PIEKARNI ,,ZAKALEC”

Dnia 17 maja 2016 roku dzieci ze świetlicy odwiedziły piekarnię – ciastkarnię ,,Zakalec”. Z zainteresowaniem słuchały i oglądały, w jaki sposób przygotowuje się ciasto do wypieku chleba, bułek, rogali, faworków. Gotowe wyroby sprzedaje się w sklepie należącym do piekarni, a także rozwozi się do 60 innych sklepów. Poczęstowano dzieci bułeczkami przygotowanymi w czasie ich obecności.


Zajęcia ,,Poznajemy ciekawe zawody”

W dniach od 9 – 13 maja 2016 r. trwał w Polsce Tydzień Bibliotek. W związku z tym dzieci z klas pierwszych były gośćmi Filii nr 6. Zajęcia odbyły się 10 maja, a nosiły tytuł ,,Poznajemy ciekawe zawody”. Uczniowie wymieniali zawody tzw. ,,brudne” (górnik, kominiarz), ,,piękne” (modelka, piosenkarka), ,,niebezpieczne” (pilot, strażak), ,,dziwne” (zginacz neonów). Dzieci zapoznały się z książkami opisującymi różne zawody, bawiły się w gry na skojarzenia oraz brały udział w konkursie. Zajęcia bardzo dzieciom się podobały.


WYCIECZKA DO ZAKŁADU SZEWSKIEGO

Dnia 4 maja 2016 roku dzieci ze świetlicy odwiedziły zakład szewski, znajdujący się przy ulicy Kołłątaja. Poznały narzędzia pracy szewca, młotek, kowadło, szlifierkę, maszynę do szycia. Szewc objaśnił i pokazał dzieciom przedmioty oraz materiały potrzebne do naprawy, czyli różnokolorowe nici, kleje, nożyczki, tkaniny, skóry. W zakładzie można również dorobić klucze, zaopatrzyć się w sznurówki, wkładki do butów, pasty, kremy. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.


 WYCIECZKA DO KSIĘGARNI ,,MATRAS”

W związku z prowadzoną w szkole kampanią społeczną ,,Cała Polska czyta dzieciom” dnia 26 kwietnia dzieci ze świetlicy odwiedziły księgarnię ,,Matras”. Mogły swobodnie poruszać się po księgarni. Oglądały książki, gry planszowe i przybory szkolne. Dowiedziały się, gdzie należy szukać książek przyrodniczych, przygodowych, historycznych, fantastyki itp. Wizyta w księgarni miała na celu zachęcenie dzieci do systematycznego czytania. Pod koniec spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę promującą kampanię ,,Cała Polska czyta dzieciom”.


 

Wycieczka do kuźni

Dnia 19 kwietnia dzieci ze świetlicy złożyły wizytę kowalowi. Po raz pierwszy miały okazję zobaczyć kuźnię. Obserwowały kowala przy pracy, odpowiadały na pytania – nagrodą był liść z metalu. Artysta chętnie opowiadał o swojej pasji. Pokazał dzieciom wykonane przez siebie podkowy, świeczniki, kwiaty, bransolety, elementy zbroi rycerskiej. Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali 1 grosz w podkowie na szczęście. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.


Wycieczka do Muzeum w Koszalinie

Dnia 4 grudnia 2015 r. zostało zorganizowane wyjście dzieci do Muzeum na zajęcia plastyczne „Piernikowe tradycje”. Wprowadzeniem do zajęć był pokaz multimedialny na temat „Historia piernika”, który zawierał najważniejsze informacje na temat powstania pierników, ale i przedstawiał tradycje z nimi związane. Pani prowadząca zajęcia wyjaśniła dzieciom jak, krok po kroku, robi się pierniki ozdobne. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały pierniki, przy pomocy drewnianych, różnokształtnych foremek, które później zostały wypieczone. W czasie wypiekania pierników dzieci rozwiązywały przygotowane przez instruktorkę zadania wykorzystując wiedzę nabytą w pierwszym etapie zajęć.
Wypieczone pierniki każde z dzieci otrzymało na pamiątkę.
Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci podczas zajęć nie tylko ćwiczyły pamięć, koncentrowały uwagę, ale i ćwiczyły zdolności manualne oraz sprawność rąk.


Wycieczka do Urzędu Pocztowego

Dnia 9.X obchodzony jest Światowy Dzień Poczty. W związku z tym dzieci ze świetlicy odwiedziły Urząd Pocztowy przy ul. Oskara Lanego. Uczniowie złożyli życzenia, mieli również okazję zwiedzić pocztę i zapoznać się z jej funkcjonowaniem. Dowiedziały się jakiego rodzaju „sprawy” można załatwić na poczcie.